Przejdź do treści

Natalia Kocur

Psycholog, Psychoterapeutka, Założycielka Centrum (Certyfikat PTTPB nr 1500)
  • Osoby dorosłe
  • Zaburzenia lękowe i nastroju
  • Zaburzenia adaptacyjne
  • Somatyzacje
  • Zaburzenia osobowości
  • Stres i problemy w pracy
Sesja 50 min. = 300 zł Więcej o mnie

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
  • Psychologia, Uniwersytet Jagielloński, dyplom nr 1012541
  • Socjologia, Uniwersytet Jagielloński, dyplom nr 1002422
  • Certyfikat szkolenia Terapii Poznawczo-Behawioralnej Zaburzeń Osób Dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
  • W trakcie szkoleń prowadzących do certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
  • Tysiące godzin doświadczenia w pracy terapeutycznej z zaburzeniami lękowymi, nastroju i osobowości
  • Ekspertka zaburzeń lękowych i nastroju
Opis

Jestem psychologiem, socjologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Wybrałam ten nurt psychoterapii, bo mam przekonanie, że zdrowie psychiczne, to obszar, nad którym można skutecznie pracować, jeśli tylko się wie jak.

W podejściu poznawczo-behawioralnym właśnie na tym się skupiamy – na rozumieniu wpływu myśli na emocje i zachowanie oraz umiejętności właściwego, funkcjonalnego reagowania na nie. Lubię widzieć, jak osoby, z którymi pracuję, zaczynają lepiej rozumieć, to co się z nimi dzieje, wiedzieć jak mogą zareagować na swoje objawy i ogólnie lepiej sobie radzić w codziennym życiu.

W swojej pracy, poza technikami poznawczo-behawioralnymi, wykorzystuję też Terapię Schematów, która pomaga poznać i zrozumieć indywidualne pułapki życiowe (schematy), w które wpadamy przez całe nasze życie, nie zdając sobie z tego sprawy.

Cały czas staram się uczyć i rozwijać, uczestnicząc w kursach i szkoleniach dla psychoterapeutów (Dialog motywujący, ACT – Terapia Akceptacji i Zaangażowania, Mindfulness, Psychologia Pozytywna, etc.)

Mam doświadczenie tysięcy godzin psychoterapii z różnego rodzaju zaburzeniami.
Najczęściej pracuję z:
– zaburzeniami lękowymi
– zaburzeniami nastroju (depresją, dystymią)
– zaburzeniami adaptacyjnymi
– somatyzacjami
– zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym
– zaburzeniami osobowości
– problemami w relacjach
– problemami wychowawczymi
– problemami w środowisku pracy

Odbyłam psychoterapię własną, więc dobrze wiem jak to jest być po drugiej stronie, w roli pacjenta.
Swoją pracę regularnie poddaję superwizji, która pomaga mi rozwijać się jako psychoterapeucie, ale też po prostu człowiekowi.

Założyłam www.pokonajlek.pl, bo widziałam, jak bardzo potrzeba takiego miejsca – źródła rzetelnej, dostępnej wiedzy o różnych zaburzeniach zdrowia psychicznego i technik radzenia sobie z ich objawami.

Z informacji od Czytelników strony, wiem, że jest ona dla wielu osób nie tylko źródłem wiedzy i konkretnej pomocy, ale też pocieszenia, że to, co przeżywają jest nazwane, zrozumiałe i uleczalne.

Później przyszedł czas na Ośrodek Psychoterapii Pokonaj Lęk, gdzie gromadzą się wyjątkowo kompetentni psychoterapeuci, umiejący ze zrozumieniem problemu pomóc pacjentom wyjść z zaburzeń i uporządkować życie codzienne.

Zanim zostałam psychoterapeutą, przez szereg lat pracowałam w biznesie, więc doskonale rozumiem potężne obciążenia, które towarzyszą pracy w korporacji, pod presją czasu i wyników.

A prywatnie – mam swoje patenty na dobre samopoczucie. Mnie najbardziej pomaga muzyka, choć kompletnie nie mam w tym kierunku uzdolnień 😉

Za to często chodzę na koncerty, jeżdżę na festiwale, słucham muzyki głośno (w samochodzie) i ciszej (w domu). Często też śpiewam, ale tak, żeby nikt nie słyszał (i wiem, że to dla dobra słuchaczy).

Jestem też dyplomowanym baristą, co oznacza dwie rzeczy: że codziennie piję dobrą kawę i że kiedy już będę mieć wszystkiego dość, to zawsze znajdę zatrudnienie w jakiejś miłej kawiarni 🙂

Trzy książki, które mi bardzo pomogły i otworzyły oczy na wiele spraw, a przez to mogę
je z czystym sumieniem polecić, to:

– „Pan raczy żartować, Panie Feynman” Richard Feynman
Autobiografia słynnego fizyka i noblisty, w której ukazuje się jako dość skomplikowany człowiek, który może niekoniecznie podejmował dobre decyzje życiowe, ale za to genialnie wykorzystał swój czas na ziemi i talenty, jakimi dysponował. Co więcej, do późnej starości wciąż odkrywał nowe! Mnie taka postawa inspiruje od lat.

– „Psychologia pozytywna” Ewa Trzebińska
– „Psychologia pozytywna” pod red. Janusza Czapińskiego
Zbiór przebadanych naukowo warunków odczuwania szczęścia przez ludzi. Genialne, nic tylko wprowadzać w życie!

– „Program zmiany sposobu życia” Jeffrey E. Young, Janet S. Klosko. Podręcznik odkrywania i nie wpadania we własne pułapki życiowe. Takie proste, a takie niełatwe.

Zapraszam do współpracy!

Więcej o mnie i moich kwalifikacjach znajdziesz tutaj.

Prywatnie

Miłośniczka muzyki, morza (jesienią, zimą i wiosną), dobrej literatury, ładnych przedmiotów, mody i ciekawych rozmów