Magorzata Kozlowska

Małgorzata Kozłowska

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Osoby dorosłe
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
 • Zaburzenia adaptacyjne
 • Zaburzenia osobowości
 • Interwencja kryzysowa
 • Problemy w relacjach

Sesja 50 min. = 120zł

Więcej o mnie
Skontaktuj się ze mną

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Psychologia, Uniwersytet Wrocławski, nr dyplomu WNHP/5384/1717/2015
 • Pedagogika, Uniwersytet Wrocławski, nr dyplomu WNHP/5384/2058/2011
 • W trakcie 4-letnich studiów psychoterapii w nurcie poznawczo – behawioralnym
 • Psycholog w Zespole Interwencji Kryzysowej
 • Psycholog/Psychoterapeuta w Ośrodku Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
 • Psycholog w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Dorosłych

Opis

Jestem psychologiem, pedagogiem i terapeutą poznawczo-behawioralnym.

Terapia w ujęciu poznawczo-behawioralnym urzekała mnie już od czasów studiów swoją prostotą, przejrzystością a jednocześnie głęboką mądrością opartą o przebadaną naukowo wiedzę. Najważniejsze dla mnie jako terapeutki jest wyposażenie osoby uczestniczącej w procesie psychoterapeutycznym w narzędzia, dzięki którym sama będzie mogła zauważać zależności między myślami, emocjami a zachowaniem i odpowiednio reagować w różnych sytuacjach, rozwijać potencjał i podnosić jakość swojego życia.

Bardzo interesują mnie także, oprócz technik poznawczo-behawioralnych, metody tzw. trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej, czyli Terapii Schematów, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz Terapii Dialektyczno-Behawioralnej. Pozwalają one spojrzeć na dany problem z szerszej perspektywy, uwzględnić przejawiające się w wielu obszarach życiowych wzorce, zwrócić się ku najważniejszym dla nas wartościom czy łączyć pozorne paradoksy, co pozwala na uzyskanie dostępu do większego zakresu własnych możliwości. Dlatego, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, staram się je także włączać w proces terapeutyczny.

Staram się stale poszerzać swoje kompetencje uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach dla psychoterapeutów (Self-Regulation, Mindfulness, Terapia Systemowa itp.)

Pracując w obszarze interwencji kryzysowej zdobywałam doświadczenie w zakresie udzielania wsparcia psychologicznego osobom w trudnych sytuacjach życiowych, ale także podejmując różnego rodzaju interwencje terapeutyczne w odniesieniu do osób zmagających się głównie z:

– zaburzeniami lękowymi,

– zaburzeniami adaptacyjnymi,

– zaburzeniami nastroju,

– zaburzeniami osobowości,

– problemami w relacjach.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, co pozwala mi nie tylko na przyjrzenie się procesom terapeutycznym z innej strony, ale także pomaga w lepszym rozumieniu siebie jako terapeuty i samorozwoju jako człowieka.

Prywatnie, prócz absolutnej fascynacji psychologią, uwielbiam głównie przemierzanie szlaków górskich oraz żeglowanie po jeziorach i morzach. Jeśli do tego dołączy wspólny śpiew w gronie przyjaciół jestem przeszczęśliwa! Na co dzień nie mogę obejść się bez czarnej herbaty, która kojarzy mi się zarówno z klimatem górskich schronisk jak i z ciepłem domowego ogniska.

Trzy książki, które zmieniły mój ogląd rzeczywistości i mogę je polecić to:

,,Efekt Lucyfera” Philip Zimbardo

Ponieważ przełamuje znany podział świata na czarno-biały w ocenie innych ludzi, przerzuca punkt ciężkości z szukania winnych na rozumienie tego co może wpływać na określone zachowanie człowieka. Uczy, że warto być ostrożnym w wydawaniu osądów moralnych, ale też daje nadzieję na możliwości zmiany przy stworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju dobra i piękna w człowieku.

,,Maria Curie” Ewa Curie

Pewnie żadna narracja nie wyczerpie pełni różnorodności i wielkości tej postaci, ale to ujęcie jest dla mnie opowieścią o niezwykłej-zwykłej kobiecie, która nigdy nie ustawała w dążeniu do realizacji swoich naukowych zamierzeń, zawsze walczyła o swoje ideały, a przy tym pozostała do końca sobą mimo presji sławy. Zostać ze swoimi wartościami mimo wszystko i nigdy się nie poddawać – to moja największa inspiracja!

,,Uważność i spokój żabki” Eline Snel

Pozycja przeznaczona głównie dla dzieci, ale z powodzeniem można ją stosować także dla dorosłych. Jeśli chcesz poznać praktyczne metody Mindfulness zachęcam!

Zapraszam do współpracy!

Prywatnie

Żeglarstwo i trekking górski

Napisz do mnie

Twoja wiadomość trafi bezpośrednio na moją skrzynkę mailową
Terapeuta - kontakt
Zgoda RODO