Karolina Szpak

Karolina Szpak

Psycholog, Psychoterapeutka

  • Dorośli, młodzież i dzieci (powyżej 11 r.ż.)
  • Tzw. „trudna młodzież”
  • Zaburzenia lękowe i nastroju
  • Zaburzenia adaptacyjne
  • Problemy w relacjach
  • Wspieram osoby LGBT+

Sesja 50 min. = 190zł

Więcej o mnie

Najbliższy wolny termin:
28 marca (wt.) 16:00

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

  • Psychologia, Uniwersytet Jagielloński, nr dyplomu 1104289, ścieżka specjalizacyjna: psychologia zdrowia
  • Certyfikat Szkoły Trenerów Edukacyjnych i Rozwojowych STER
  • W trakcie 4-letnich studiów psychoterapii w nurcie poznawczo – behawioralnym oraz szkolenia z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży
  • Psycholog-terapeuta w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-socjoterapeutycznych
  • Psycholog w Niepublicznej Szkole Podstawowej

Opis

Jestem psycholożką, trenerką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną.

Nurt poznawczo-behawioralny daje mi szansę na towarzyszenie klientowi w realnej zmianie w jego życiu. Bliskie jest mi przekonanie, że nasze postrzeganie sytuacji wpływa na zachowanie oraz to, co w danej chwili czujemy. Nawet drobna zmiana  schematów funkcjonowania czy myślenia może wywołać ogromną różnicę w jakości naszego życia.

W pracy z klientem najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna. W terapii lubię się czuć trenerem, który nie musi być ekspertem od każdego podopiecznego, ale z uwagą wsłuchuje się w problemy i marzenia, a potem wspólnie ustala plan treningowy. Korzystam z elementów terapii tzw. Trzeciej Fali (techniki uważności – mindfulness, praca na wartościach). Szczególnie porusza mnie podejście Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) i w tym kierunku się rozwijam.

Najczęściej pracuję z:

– zaburzeniami lękowymi,

– zaburzeniami nastroju (depresją, dystymią),

– zaburzeniami adaptacyjnymi,

– problemami w relacjach,

– osobami, które chcą zadbać o siebie,

– tzw. „trudną młodzieżą”.

Odbyłam psychoterapię własną, więc osobiście mogłam poczuć moc relacji terapeutycznej oraz technik poznawczo-behawioralnych. Dzięki temu wiem też, że nie zawsze jest wygodnie po tej drugiej stronie, dlatego staram się, aby tej niewygody było tylko tyle ile potrzeba, żeby się rozwijać.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, która pomaga mi skuteczniej pomagać moim klientom, a także być bardziej uważną na siebie i swoje potrzeby.

Prywatnie kocham ruch, taniec. Pomagają mi się rozluźnić, połączyć z resztą  ciała, gdy długie godziny spędzam głównie w swojej głowie. Nie wyobrażam sobie pracy w zawodzie psychoterapeuty bez regularnego wysiłku fizycznego. Trudno jest mi odpoczywać w bezruchu, swoje baterie ładuję w górach – czasami mam ochotę na wielodniowe zdobywanie górskich szczytów, a czasami na błogie lenistwo na polanie z piękną panoramą, którą podziwiam zajadając się wegańskimi kabanosami i pomidorkami. W górach eksploruję także swój lęk wysokości – powoli oswajamy się ze sobą 🙂

Jestem również kociarą. Jedną z tych, która prędzej sięgnie do szafy po dodatkowy koc, niż zrzuci śpiącego kota z kołdry.

Nie znoszę pietruszki, koperku i kolendry (kolejność i ilość dowolna).

Książki, które polecam:

„Tête-à-Tête. Opowieść o Simone de Beauvoir i Jean-Paulu Sartrze” Hazel Rowley

Książka, dzięki której uświadomiłam sobie, że miłość może być różna i nie poddaje się obiektywnym miarom.

„Wiedźmin” (wszystkie części). Andrzej Sapkowski

Wracam do niego w różnych momentach swojego życia. Zawsze przynosi mi odpoczynek, ale też za każdym razem odkrywam w nim coś innego.

„Porozumienie bez przemocy. O języku życia” Marshall B. Rossenberg

Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla każdego! Wspaniały i konkretny podręcznik do nauki empatycznej komunikacji. Książka, która nauczyła mnie czułości, wrażliwości, ale przede wszystkim słuchania drugiej osoby.

 

Zapraszam do współpracy!

Prywatnie

Miłośniczka tańca, gór i kotów