Marta Kroplewska

Marta Kroplewska

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Osoby dorosłe, młodzież i rodziny
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
 • Problemy w relacjach
 • Niskie poczucie własnej wartości
 • Interwencja kryzysowa

Sesja 50 min. = 120zł

Więcej o mnie
Skontaktuj się ze mną

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Psychologia, Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • W trakcie 4 letnich studiów psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym
 • Kurs Racjonalnej Terapii Zachowania
 • Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego NZOZ Altermed

Opis

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Swoje doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać początkowo na praktykach studenckich, które ukierunkowały mnie na bezpośrednią pracę z drugim człowiekiem. Jednym z najważniejszych miejsc, w którym zdobyłam doświadczenie w zawodzie psychologa oraz, które skłoniło do rozpoczęcia szkoły psychoterapii, to Poradnia Zdrowia Psychicznego Altermed. W tym miejscu miałam możliwość pracować z pacjentami będącymi w kryzysie, z zaburzeniami nastroju, lękowymi, emocjonalnymi, z niskim poczuciem własnej wartości, fobią społeczną czy nerwicą natręctw. Powyższe doświadczenia pokierowały mnie do wyboru metod opartych na dowodach naukowych, co niewątpliwie wyróżnia terapię poznawczo-behawioralną.

Pozwala na zrozumienie w jaki sposób nasze interpretowanie różnych sytuacji wpływa na spostrzeganie siebie, świata i innych ludzi, a także na to, jakie zachowanie prezentujemy.

Terapia ta daje możliwość poznania siebie, uczy jak zmienić dysfunkcjonalne myślenie i zastąpić je zdrowszym, bardziej realnym.

W mojej pracy kieruję się dobrem drugiego człowieka. Staram się stworzyć bezpieczną przestrzeń do terapii, aby stopniowo wspólnie z pacjentem pracować nad wyznaczonym celem. Istotne jest dla mnie podążanie za drugim człowiekiem oraz towarzyszenie mu w procesie zmiany.

W trakcie spotkań dostarczam drugiej osobie technik i narzędzi terapeutycznych, które są pomocne w zmianie myślenia i zachowania, a także wskazuję na już posiadane przez nią zasoby. Istotne jest dla mnie również aktywizowanie behawioralne pacjenta, zwłaszcza poza gabinetem, gdzie w środowisku naturalnym może sprawdzić swoje umiejętności oraz doświadczyć zmiany w obszarach, które dotychczas sprawiały trudność.

Pracuję z dorosłymi, młodzieżą i rodzinami.

Prywatnie jestem wielbicielką polskiego morza, długich spacerów oraz kontaktu z naturą. W wolnym czasie staram się zachować równowagę pomiędzy aktywnym spędzaniem czasu, a zaszywaniem się z książką w spokojnym miejscu.

Prywatnie

 • Literatura rosyjska, Morze Bałtyckie, długie spacery

Napisz do mnie

Twoja wiadomość trafi bezpośrednio na moją skrzynkę mailową
Terapeuta - kontakt
Zgoda RODO