Agnieszka Makochoń

Agnieszka Makochoń

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Dzieci, młodzież, osoby dorosłe i rodziny
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
 • Niedostosowanie społeczne
 • Zaburzenia odżywiania
 • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne

Sesja 50 min. = 130zł

Więcej o mnie

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Psychologia kliniczna, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Ukończone szkolenie z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
 • W trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym – rekomendacja Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej
 • Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Pro Autism
 • Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży (CBT)
 • Terapeuta indywidualny i grupowy w terapeutycznym punkcie przedszkolnym
 • Wychowawca w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego

Opis

Jestem psychologiem i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT-EDU.

Uważam, że to najbardziej skuteczny nurt, na co wskazuje wiele badań klinicznych oraz moje osobiste doświadczenie terapii własnej. Wiem, jak ważne jest zrozumienie swoich emocji oraz ich źródła, a co za tym idzie – modyfikacja zachowania.
Cenię też szybkość działania terapii, która dzięki konkretnym technikom pozwala zmienić negatywne czy nieadekwatne myśli i przekonania.

W pracy psychoterapeutycznej największą wagę przywiązuję do relacji z pacjentem, ponieważ wiem, że to ona jest podstawą zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa.
Wykazuję się dużą empatią, bo wiem, jak trudne emocje potrafią obniżać jakość życia i mocno je utrudniać. Największą satysfakcją są dla mnie efekty mojej pracy.

Psychologia jest nie tylko moim zawodem, ale też pasją. Nieustannie rozwijam się w tym kierunku, staram się uczyć jak najwięcej, odbywam liczne szkolenia i kursy.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Gdy jako nastolatka trafiłam na swoją pierwszą terapię i zaczęłam obserwować jej efekty, uznałam, że jest to magiczne – że w tak prosty sposób można poprawić swoje życie, po prostu czuć się lepiej. Wtedy zapragnęłam być po drugiej stronie i móc umożliwiać innym tę przemianę.

Swoją przygodę zaczęłam od pracy z dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie. Pracowałam też z dziećmi w spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Mam także doświadczenia z osobami chorującymi psychicznie, z chorobami otępiennymi czy z różnego rodzaju lękami, zaburzeniami odżywiania oraz depresją.

Prywatnie na co dzień jestem domatorką i nie ukrywam, że najbardziej odpoczywam przy Netflixie. W życiu nieustannie towarzyszy mi muzyka. Słucham wielu gatunków, zarówno spokojnych, wyciszających melodii, jak i rapu. Chodzę na koncerty ulubionych twórców, daje mi to masę pozytywnej energii. Kocham teatr.

Lubię też uczyć się o świecie, poznawać inne kultury, religie, potrawy. Dużą przyjemność czerpię ze zwiedzania i odkrywania nowych miejsc, szczególnie gdy istnieje okazja do napotkania tam zwierzaków. Nie jestem jednak stereotypową fanką psów czy kotów, największą miłością darzę osiołki, a także kozy, owce, alpaki czy kaczki.

Autorką książek, które szczególnie chciałabym polecić jest Kasia Miller. To psychoterapeutka, która dzięki swojej twórczości potrafi spowodować realną zmianę w myśleniu. Jednocześnie pisze ona bardzo przystępnym dla każdego językiem, z dużą dawką poczucia humoru. Trudno wybrać mi jedną pozycję, ale myślę, że poznanie autorki warto zacząć od książki „Nie bój się życia”, która pokazuje, że nasze codziennie problemy wcale nie są tak straszne, jak mogłoby się wydawać i w rzeczywistości dotyczą wielu z nas.

Prywatnie

 • Muzyka
 • Teatr
 • Odkrywanie nowych miejsc

Napisz do mnie

Twoja wiadomość trafi bezpośrednio na moją skrzynkę mailową
Terapeuta - kontakt
Zgoda RODO