Anna Witczak

Anna Witczak

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Dzieci, młodzież i osoby dorosłe
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
 • Zaburzenia przywiązania
 • Problemy interpersonalne
 • Problemy emocjonalne

Sesja 50 min. = 130zł

Więcej o mnie
Skontaktuj się ze mną

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Magister psychologii. Specjalizacja psychologia kliniczna. SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu (nr dyplomu 14013)
 • Diagnoza i terapia neuropsychologiczna. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Studia podyplomowe.
 • Psychologia śledcza w praktyce operacyjnej i procesowej. SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie. Studia podyplomowe.
 • Magister filologii niderlandzkiej. Uniwersytet Wrocławski
 • Psychoterapia poznawczo-behawioralna (w trakcie 4-letnich studiów). Crescentia, Warszawa
 • Uniwersytet Wrocławski, Katedra Filologii Niderlandzkiej (prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów, badania psychologiczne i lingwistyczne, analiza materiałów naukowych, praca nad projektem doktorskim na temat wiarygodności zeznań, analiza psycholingwistyczna)
 • Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Stargardzie (badania diagnostyczne dzieci i młodzieży, prowadzenie zajęć o charakterze psychoterapeutycznych, wsparcie dla dzieci i młodzieży przebywającej na placówkach)
 • Fundacja Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci (wparcie dla rodziców dzieci nieuleczalnie chorych, opieka psychologiczna nad dziećmi i rodzicami)
 • Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, Kliniczny Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Leczenia Udarów, Wrocław(diagnoza neuropsychologiczna, terapia pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi, badania psychologiczne, konsultacje indywidualne dla pacjentów i ich bliskich)
 • Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej, Stronie Śląskie (diagnoza psychologiczna, terapia pacjentów o różnych zaburzeniach, badania psychologiczne, konsultacje indywidualne dla pacjentów i ich bliskich)
 • Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn”, Mikoszów (specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (spektrum autyzmu) i ADHD, zajęcia z grupą rewalidacyjno-wychowawczą dzieci niepełnosprawnych intelektualnie)

Opis

Z wykształcenia jestem psychologiem, specjalistą z zakresu terapii i rehabilitacji neuropsychologicznej, niderlandystką i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia. Pracuję w języku polskim i niderlandzkim.

Moje interdyscyplinarne wykształcenie i wielostronne doświadczenie zawodowe pozwala mi na szerokie spojrzenie na drugiego człowieka i trudności, z którymi się boryka. Analizując problem biorę pod uwagę różne czynniki, które mogą wpływać na sposób zachowania, wzorce myślenia, stan emocjonalny i fizyczny osoby. Przyglądam się nie tylko objawom, ale osobie jako całości, jako unikatowej jednostce.

Wiedza i praktyka z zakresu neuropsychologii, świadomość relacji mózg – język – emocje – zachowanie pozwala mi na lepsze zrozumienie tego co uwarunkowane biologiczne, a tego co uwarunkowane psychologicznie i środowiskowo w człowieku.

Akceptacja, autentyczna ciekawość, otwartość i szacunek, to podstawa mojej pracy. Każdy człowiek nosi w sobie fascynującą opowieść o własnym życiu, pełnym różnych doświadczeń, zdarzeń i emocji, czasem też tych trudnych i ciężkich do udźwignięcia.

W mojej pracy pomagam drugiemu człowiekowi nazwać i zdefiniować problem,  a następnie zmierzyć się z nim i znaleźć dla niego najlepsze z możliwych rozwiązanie. Wierna zasadzie, że każdy człowiek jest najlepszym ekspertem od własnego życia, słucham uważnie i tworzę optymalne warunki i bezpieczną przestrzeń, która pozwala na odnalezienie celu, określenie potrzeb i przebycie drogi ku zmianie.

Metody, które stosuję osadzone są w nurcie poznawczo-behawioralnym i cechuje je naukowo udowodniona skuteczność.

Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, które zmagają się między innymi z:

– zaburzeniami lękowymi

– zaburzeniami przywiązania

– zaburzeniami poznawczymi

– problemami interpersonalnymi

– problemami emocjonalnymi

Kilka ważnych dla mnie książek:

Astrid Lindgren „Bracia lwie serce” – niezwykła powieść o pokonywaniu własnych lęków i słabości, podejmowaniu trudnych decyzji, poświęceniu, o niepojętej odwadze i potrzebie wolności. Historia dwóch braci, która z jednej strony zmusza do refleksji nad samym sobą i do stawiania ważnych pytań, a jednocześnie pokazuje siłę miłości braterskiej i przyjaźni. To jedna z tych książek, która pozostaje w człowieku na zawsze.

Joseph Le Doux „Lęk. Nauka na tropie źródeł lęku i strachu” – fascynująca książka opisująca najnowsze odkrycia neuronauki, która pozwala na nowe spojrzenie na naturę i podłoże lęku. Autor prowadzi czytelnika przez świat neuroanatomii i opowiada go w bardzo przystępny. Le Doux w mistrzowski sposób wyjaśnia zawiłe i skomplikowane procesy neuronalne.

Mark Wolynn „Nie zaczęło się od ciebie” – nietuzinkowa książka ukazująca traumatyczne doświadczenie z perspektywy pokoleniowej. Autor zwraca uwagę na potęgę języka, którym się posługujemy i na jego wpływ na sposób naszego myślenia i odczuwania. Książka otwiera nowe spojrzenie na depresję, chroniczny ból i lęki.

Prywatnie

 • W wolnym czasie zajmuję się profilowaniem kryminalistycznym i analizą lingwistyczną.
 • Uwielbiam górskie wędrówki, szczególnie jesienią, gdy krajobrazy mienią się niezliczoną ilością barw i kolorów.
 • Myśli wycisza mi wiatr i niezmierzony morski horyzont.

Napisz do mnie

Twoja wiadomość trafi bezpośrednio na moją skrzynkę mailową
Terapeuta - kontakt
Zgoda RODO