
Aleksandra Kołatek
Psycholog, Psychoterapeutka
27 marca (pon.) 16:00
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia kliniczna, Akademia Pedagogiki Specjalnej
- W trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie
- Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Warszawie
- Klinika Psychiatryczna i Leczenia Uzależnień „Wolmed”
- Fundacja „Synapsis”
- Psycholog w projekcie skierowanym dla pacjentów objętych opieką długoterminową
- Przedszkole terapeutyczne „Synapsis”
- Psycholog w szkole podstawowej
Opis
Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia w Akademii Motywacji i Edukacji.
Terapią poznawczo-behawioralną zainteresowałam się już na studiach. W swojej pracy dyplomowej badałam jej skuteczność w aspekcie zachowań prowokacyjnych i porównywałam uzyskane wyniki z innymi nurtami.
Nurt poznawczo-behawioralny cenię za skuteczność potwierdzoną wieloma badaniami oraz za narzędzia i możliwości jakie daje, aby lepiej rozumieć siebie.
Relacja terapeutyczna oparta na współpracy, zaufaniu jest dla mnie bardzo ważna. Branie udziału w procesie odkrywania siebie, towarzyszeniu podczas zmian i rozwoju daje mi dużo satysfakcji. W mojej korzystam z elementów Dialogu Motywującego. Interesuje się też Terapią Schematów, którą zamierzam w przyszłości poznawać na szkoleniach.
Oferuję pomoc w :
- Zaburzeniach lękowych i nastroju
- Zaburzeniach odżywiania
- Trudności w relacjach
- Zaburzeniach adaptacyjnych
- Zaburzeniach osobowości
Mam za sobą doświadczenie terapii własnej i przekonałam się na własnym przykładzie jak ten proces wpływa pozytywnie na jakość życia. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Dotychczas zdobywałam doświadczenie podczas praktyk na Oddziale Dziennym Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Warszawie, w Fundacji „Synapsis”, gdzie poszerzałam wiedzę na temat diagnozy i metod pracy z osobami ze spektrum autyzmu. W ostatnim czasie realizowałam też staż w Klinice Psychiatrycznej i leczenia uzależnień „WOLMED”.
Pracowałam w Terapeutycznych Punktach Przedszkolnych oraz w Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji „Synapsis”, gdzie miałam okazję prowadzić terapię i zajęcia grupowe dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami intelektualnymi i ruchowymi.
Aktualnie współpracuję również z SPZOZ Szczerców, gdzie jestem odpowiedzialna za wsparcie psychologiczne seniorów biorących udział w projekcie. Od września będę miała okazję sprawdzić się też w roli psychologa szkolnego.
Cały czas rozwijam się i poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach a także czytając literaturę fachową.
Trzy książki, które polecam moim pacjentom, to:
Porozumienie bez przemocy – Marshall B. Rosenberg
Przyjemna lektura, która w świetny sposób pokazuje jak wiele barier może występować w komunikacji i na co zwracać uwagę aby dojść do porozumienia.
Kat Miłości– Irvin David Yalom
Ciężko podać jedną ulubioną książkę tego autora. Kat Miłości ukazuje szerokie spektrum trudności z jakimi mierzymy się jako ludzie w formie ciekawych, zabawnych i refleksyjnych historii.
Kochaj najlepiej jak potrafisz – Stefanie Stahl
Pomocna książka, która w prosty sposób pokazuje częste schematy działania i mechanizmy obronne pojawiające się w bliskich związkach. Lektura,która pokazuje jak ważne w dobrych relacjach z innymi jest dobra relacja z samym sobą.
Prywatnie
- W wolnym czasie trenuje siłowo i biegam
- Lubię tworzyć słodkie desery i wypieki
- Nie wyobrażam sobie dnia bez dobrej kawy