22 602 21 24

Paula Wyka Psycholog Psychoterapeutka

Paula Wyka

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Dzieci, młodzież i osoby dorosłe
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
 • Osoby niepełnosprawne
 • Problemy w pracy

Sesja 50 min. = 150zł

Więcej o mnie

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, sudia magisterskie – Psychologia
 • Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, studia podyplomowe -Praktyczna Diagnoza Psychologiczna
 • Akademia Inter Ego – w trakcie czteroletniego kursu w nurcie poznawczo – behawioralnym
 • Kurs Kwalifikacyjny z zakresu terapii pedagogicznej
 • Stowarzyszenie Ostoja we Wrocławiu, praktyka, współpraca z osobami z niepełnosprawnością sprzężoną
 • Warsztaty dla wolnych słuchaczy pod hasłem „Prosto Mówiąc”, prowadząca, pomysłodawczyni
 • Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej, Stronie Śląskie, staż na oddziale dziennym
 • Praca w przedszkolu jako Nauczyciel Wspomagający dla dziewczynki ze stwardnieniem guzowatym i autyzmem atypowym

Opis

Cześć!

Jestem absolwentką psychologii, którą ukończyłam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Skończyłam również studia podyplomowe z Praktycznej Diagnozy Psychologicznej, co też pogłębiło moja wiedzę w temacie testów psychometrycznych.

Obecnie jestem w trakcie 4- letniej Szkoły Psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Wiąże z nią duże nadzieje oraz motywacje aby rozwijać się w tym kierunku, a przede wszystkim poznać narzędzia pracy. Zdecydowałam się działać w tym nurcie, ponieważ daje realne narzędzia pracy z klientem. Przekonuje mnie podejście, że myśli, emocje i zachowanie wzajemnie na siebie wpływają, tworząc wzorce, które nie zawsze są właściwe, a przy odpowiedniej współpracy można wdrożyć odpowiednie zmiany.

Swoja praktykę rozpoczęłam w Stowarzyszeniu Ostoja. Pracowałam tam z osobami z niepełnosprawnością sprzężoną. Podczas pobytu w tym miejscu obserwowałam osoby z różnymi niepełnosprawnościami, co też bardziej pomogło mi ich zrozumieć. Cenie sobie każdą chwilę spędzona w tym miejscu, głównie z powodu empatii, którą dzieliłam z podopiecznymi i współpracownikami. Przekazali mi ogrom wiedzy i doświadczenia, za co jestem wdzięczna.

W dalszej przygodzie z psychologią – założyłam inicjatywę Prosto Mówiąc. Były to nieformalne spotkania dla wolnych słuchaczy. Poruszaliśmy tematy związane z emocjami i skutecznym rozwiązywaniem konfliktów. Przygotowując się do tych spotkań pogłębiałam swoją wiedzę w zakresie konfliktów i emocji, co też bardziej otworzyło moje horyzonty w tym temacie. Cieszyła mnie frekwencja podczas tych spotkań, która zwiększała się z każdym spotkaniem. Słuchacze również byli zadowoleni, często po spotkaniu podchodzili porozmawiać na własne tematy, co przekonało mnie, że jestem osobą empatyczną i godna zaufania.

W międzyczasie odbyłam staż w Wojewódzkim Centrum Psychiatrii Długoterminowej, w który przebywałam na oddziale dziennym dla osób ze schizofrenią. Prowadziłam tam zajęcia psychoedukacyjne. Głównie skupialiśmy się na poprawie funkcji poznawczych.

Mam nadzieję, że powyższe doświadczenia współpracy z różnymi osobami będą mi sprzyjać w dalszej pracy jako psychoterapeutka. Chciałabym na początku skupić się na aktywnym słuchaniu i wyciąganiu wniosków w miłej atmosferze, sprzyjającej osobie po przeciwnej stronie.

Książki, które najbardziej utkwiły mi w pamięci a także rozwiązały wiele wątpliwości to:

• Emo sapiens, harmonia emocji i rozumu, Rafał Ohme – dzięki tej pozycji zrozumiałam jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają emocje, ale nie tylko, bo jest w niej wiele informacji na temat genezy emocji, skąd się biorą, dzięki czemu łatwiej jest też pojąć ich tematykę. Jest to “lekka” książka z nutą humoru, co sprawia, że chętnie się do niej wraca

• Rozmowy z psychopatami, Christopher Beery-Dee – z czystej ciekawości, w trakcie spaceru po księgarni sięgnęłam po nią i okazała się strzałem w dziesiątkę, pozwala zrozumieć motywy zbrodni, manipulacja jest tutaj na pierwszym miejscu, ciekawa jest również narracja w postaci rozmów z osadzonymi

• Elon Musk, Vance Ashley – dla mnie motywujaca biografia, pozwala zrozumieć, że dzięki ciężkiej pracy oraz wysokiej motywacji można realizować najskrytsze marzenia. Ciekawy pogląd na niestandardowe myślenie, tworzące lepiej funkcjonujące mechanizmy, z których każdy z nas codziennie korzysta

Prywatnie

 • W wolnych chwilach zakładam wygodne buty i razem z moim psem spacerujemy po parkach, lasach – to jest mój sposób na odpoczynek.
 • Przy mniej sprzyjającej pogodzie uwielbiam odwiedzać kino.