Marta Rzeczkowska
Psycholog, Psychoterapeutka
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
- W trakcie 4-letnich studiów z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO w Warszawie
- Staż psychoterapeutyczny, Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl
- Wolontariat, TelefonPogadania
Opis
Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia.
W pracy terapeutycznej bardzo ważne jest dla mnie budowanie partnerskiej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku. W terapii kieruję się przede wszystkim otwartością i akceptacją.
Podejście poznawczo-behawioralne cenię za to, że skupiamy się na zrozumieniu wzajemnego oddziaływania myśli, emocji i zachowań. Interesuje mnie także rozwój tak zwanej trzeciej fali terapii poznawczo behawioralnej, szczególnie Terapia Schematów, która pomaga odkryć i zrozumieć schematy (wzorce), jakie towarzyszą nam w życiu.
Cały czas staram się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz poddając swoją pracę superwizji.
Zapraszam do współpracy osoby dorosłe, które doświadczają:
- stresu i poczucia przeciążenia
- trudności w pracy
- wypalenia zawodowego
- braku pewności siebie i zadowolenia z siebie
- lęków, zaburzeń nastroju
- problemów w relacjach
- trudności w codziennym funkcjonowaniu
- problemów ze snem
- objawów psychosomatycznych
Zanim rozpoczęłam pracę jako psychoterapeuta, przez wiele lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach na stanowiskach specjalistycznych, kierowniczych i menedżerskich. Doskonale rozumiem, co znaczy pracować pod presją czasu, z nastawieniem na wyniki i z jak dużym stresem i obciążeniem się to wiąże.
Mam za sobą także doświadczenie terapii własnej, bardzo dobrze więc rozumiem, jak to jest być po tej drugiej stronie – jako pacjent.
Książki, które polecam:
„Powrót z Bambuko” Katarzyna Nosowska – raz humorystycznie, a raz bardzo wzruszająco autorka dzieli się własnymi przeżyciami skłaniając czytelnika do refleksji na temat świata, miłości, rodzicielstwa i relacji międzyludzkich.
„Istoty ulotne. Opowieści psychoterapeutyczne” Irvin. D. Yalom – to dziesięć niezwykle poruszających opowieści, w których autor – wybitny psychiatra i psychoterapeuta dzieli się nie tylko swoimi doświadczeniami w pracy z pacjentami, ale także wiążącymi się z tym dylematami i wyzwaniami.
„Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem” Oliver Sacks – niezwykłe historie osób z problemami neurologicznymi, z którymi spotkał się w swojej praktyce autor –psychiatra i neurolog. Bardzo ciekawa lektura, również dlatego, że autor podczas analiz nie używa typowo medycznych określeń.
Prywatnie
- Uwielbiam spacery po lesie, przejażdżki skuterowe i wszelkie możliwe podróże.