Natalia Rębisz

Natalia Rębisz

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Osoby dorosłe
 • Zaburzenia nastroju
 • Zaburzenia lękowe
 • Wsparcie w osób chorych onkologicznie
 • Problemy interpersonalne

Sesja 50 min. = 190zł

Więcej o mnie

Najbliższy wolny termin:
05 grudnia (pon.) 16:00

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Psychologia, Akademia Ignatianum w Krakowie, dyplom nr 17794
 • W trakcie 4-letniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym TerCognitiva
 • Oddział Psychiatryczno-Rehabilitacyjny w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie
 • Kurs „Psychoterapia Praktyczna” na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych
 • Wolontariat na Oddziale Klinicznym Hematologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Opis

Jestem absolwentką psychologii. Obecnie jestem także w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Wybrałam ten nurt, dlatego, że jest jednocześnie konkretny i pozwala na indywidualne podejście do każdej osoby. Konkretny, bo korzysta się z przebadanych naukowo metod. Ustala się także cel terapii w taki sposób, aby można było jednoznacznie stwierdzić, czy idzie ona w dobrym kierunku. Jednak techniki dobiera się odpowiednio do problemów i potrzeb konkretnej osoby.

W nurcie poznawczo-behawioralnym cenię także relację z klientem, którego traktuje się jako eksperta od samego siebie, to on zna siebie najlepiej,  tak więc w procesie terapeutycznym jesteśmy sobie równi i wspólnie szukamy rozwiązań.  Moim zadaniem jest cierpliwe i nieoceniające wysłuchanie i nazwanie trudności, pomoc w ustaleniu celów terapii, w znalezieniu powiązania pomiędzy emocjami, myślami i zachowaniem. Jest nim też pomoc w w zmianie przekonań, które powodują cierpienie i trudności w życiu. Staram się tworzyć relację na zaufaniu i zrozumieniu, zależy mi na tym, aby druga osoba czuła się swobodnie w kontakcie ze mną.

Swoją praktykę zawodową starałam się rozwijać już podczas studiów biorąc udział w różnych wolontariatach, pracując zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi. Szczególnie ważnym doświadczeniem był dla mnie, i jest także obecnie, wolontariat na oddziale hematologii. Czasem jestem tam po to, aby po prostu być, wypełnić czas spędzany na łóżku szpitalnym, czy w oczekiwaniu na chemię. Często jestem też aby wysłuchać i wesprzeć w trudnościach, jakimi często jest konieczność rezygnacji z aktywności, które były dla tej osoby ważne, czy niepewność i obawa co do tego jak będzie dalej. Są to także momenty, gdzie zwraca się uwagę na to jak wyglądają relacje z bliskimi.

Odbyłam także staż na Oddziale Psychiatryczno-Rehabilitacyjnym, gdzie pracowałam głównie z osobami z zaburzeniami psychotycznymi i afektywnymi. Prowadziłam psychoedukację na temat tych właśnie zaburzeń, a także relaksację i sesje indywidualne. Terapię grupową z osobami z zaburzeniami lękowymi oraz zaburzeniami osobowości miałam natomiast możliwość obserwować na Oddziale Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych.

Staram się cały czas doskonalić swoje umiejętności, nie tylko poprzez udział w kursie, ale też pogłębiając swoją wiedzę korzystając z najnowszych publikacji. Interesują mnie techniki regulacji emocji, w tym techniki uważności, a także terapia schematów.

Książki, które uważam za wartościowe:

 • „Zimowanie” Kathrine May – książka, która opowiada o życiowych zimach, to znaczy o momentach trudnych doświadczeń, a także momentach, które postrzegamy jako bezproduktywne, bezowocne. Autorka opiera się na własnych doświadczeniach, na rytuałach, obrzędach z różnych kultur i przykładach z przyrody, jak np. życie pszczół. Ta opowieść pomaga zrozumieć, że życie składa się zarówno z dobrych, jak i trudnych momentów i jak te życiowe zimy przygotowują nas na lato.
 • „Wybieraj wystarczająco dobrze” Agnieszki Jucewicz jest serią wywiadów z psychologami oraz psychoterapeutami, prowadzonych w lekki sposób, a wnoszących dużo ciekawych treści. Wywiady poruszają różne aspekty życia, od relacji z bliskimi, po pracę, odpoczynek, więc każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Pokazuje, że nie wszystko musi być idealne, że czasem „wystarczająco dobre” może dawać nawet więcej satysfakcji.
 • „Człowiek w poszukiwaniu sensu” Viktora Frankla – opisuje doświadczenia autora – psychiatry, z obozu koncentracyjnego. Poruszająca opowieść o tym, jak pomimo najgorszych okoliczności da się odnaleźć sens, nawet w cierpieniu. Pokazuje jak wiele człowiek potrafi znieść i jak dużą ma w sobie siłę, nawet jeśli czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Prywatnie

 • Jestem miłośniczką roślin domowych. Uczą mnie cierpliwości i tak jak „Zimowanie” przypominają, że okresy spoczynku i rozwoju nie są stałe i zarówno jedne, jak i drugie są potrzebne
 • Śpiewam, gram na gitarze i pianinie, wszystko po amatorsku, ale z pasją!