Katarzyna Jankiewicz

Katarzyna Jankiewicz

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Dzieci, młodzież i dorośli
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
 • Zaburzenia adaptacyjne
 • Somatyzacje
 • Zaburzenia osobowości
 • Problemy wychowawcze

Sesja 50 min. = 140zł

Więcej o mnie
Skontaktuj się ze mną

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Psychologia, Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie, dyplom nr 205472
 • Pedagogika, Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie, dyplom nr 193497
 • Certyfikat szkolenia Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży CBT- EDU
 • W trakcie 4-letnich studiów psychoterapii w nurcie poznawczo – behawioralnym
 • Stowarzyszenie „ASLAN”
 • Psycholog w Centrum wsparcia dzieci i młodzieży „POMOKO”
 • Psycholog w Szkoła Podstawowa Specjalna nr 394 dla dzieci i młodzieży posiadającej orzeczenie o kształceniu specjalnym z uwagi na zagrożenie niedostosowaniem społecznym

Opis

Jestem psychologiem, pedagogiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym.

Wybór przeze mnie nurtu psychoterapii w którym pracuję, nie był przypadkowy. Istnieją silne dowody na to, że dostarcza on skutecznych narzędzi do radzenia sobie z trudnościami i kłopotami natury psychicznej. Obserwując moich pacjentów w czasie terapii, widzę jak się zmieniają, jakich postępów dokonują. To gruntuje we mnie przekonanie, że terapia poznawczo behawioralna jest skutecznym i praktycznym narzędziem do pracy z drugim człowiekiem potrzebującym konkretnej, ukierunkowanej na określony cel i krótkofalowej formy pracy psychoterapeutycznej.

Moja praca polega na towarzyszeniu moim pacjentom w procesie zyskiwania wglądu w siebie a także dostarczaniu wiedzy i umiejętności, które sprawiają że ich praca staje się skuteczna i pacjent zaczyna w niedługim czasie  dostrzegać pierwsze rezultaty swoich działań, czuje poprawę samopoczucia.

Podejście poznawczo-behawioralne opiera się na założeniu że nasze myśli mają silny wpływ na nasze emocje i zachowanie oraz umiejętność odpowiedniego i funkcjonalnego reagowania na nie.

Ogromną radość sprawia mi, kiedy mogę obserwować moich pacjentów w procesie zmiany, kiedy widzę że zaczynają dostrzegać i rozumieć, to co się z nimi dzieje, zauważają jak mogą zareagować inaczej kiedy doświadczają objawów z jakimi się do tej pory musieli mierzyć, co w ogólnym rozrachunku podnosi jakość ich życia, pozwala im lepiej funkcjonować na co dzień.

W swojej pracy, poza technikami poznawczo-behawioralnymi, wykorzystuję też Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach, która pomaga przyjrzeć się posiadanym przez pacjentów zasobom, przy pomocy których, mogą skutecznie  wpływać na swoją bieżącą sytuację życiową, samopoczucie dzięki dyskutowanym rozwiązaniom, które w zależności od posiadanej gotowości- wdrażają.

Cały czas staram się uczyć i rozwijać, uczestnicząc w kursach i szkoleniach dla psychoterapeutów (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, Terapia poznawczo- behawioralna dzieci i młodzieży, Terapia Dialektyczno-Behawioralna w kontekście pomocy osobom wchodzącym w skład rodziny osoby z osobowością borderline, doświadczającej silnej dysregulacji emocjonalnej, trudności w relacjach interpersonalnych z uwagi na posiadane specyficzne przekonania odnoście siebie i innych ludzi).

Moje doświadczenie opiera się na setkach godzin psychoterapii, w czasie których stykałam się z różnymi zaburzeniami. Najczęściej pracuję jednak z:

– zaburzeniami emocjonalnymi – zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi

– zaburzeniami adaptacyjnymi – somatyzacjami – zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym

– zaburzeniami osobowości – głównie osobowością borderline, zależną, unikającą

– problemami natury rodzicielskiej, wychowawczej

Sama przeszłam drogę terapii własnej, która trwała kilka dobrych lat. Doświadczyłam formy grupowej jak i indywidualnej psychoterapii – więc wiem jak to jest, kiedy jest się po drugiej stronie- będąc w roli pacjenta.

Pracuję pod stałą superwizją, która jest dla mnie źródłem wiedzy i wsparcia. Dzięki niej, rozwijam się jako psychoterapeutka ale też tak zwyczajnie po ludzku- jako człowiek 🙂

Prywatnie rzecz biorąc, ma  kilka sprawdzonych sposobów, na to jak wpłynąć skutecznie na swoje samopoczucie.  To co mnie pomaga najbardziej, to kontakt z naturą, aktywność fizyczna, sen i dobre jedzenie. Nie uprawiam sportu wyczynowo od tak z doskoku, choć staram się regularnie biegać, spacerować, jeździć na rowerze. Pozwala mi to wyciszyć się wewnętrznie, „odpompować” po całym dniu pełnym bodźców.

Jako że, nie należę do grona „poszukiwaczy wrażeń” ,odpoczywam najchętniej z dala od zgiełku wielkiego miasta, w gronie kilku bliskich osób bądź sama z ogromnym dostępem do ciszy, możliwości „nic nie mówienia” i książek 🙂

Gdybym miała nie być psychoterapeutką, lepiłabym pierogi które podobno nieźle mi wychodzą, szczególnie pierogi ruskie 🙂 Pewnie starałabym się tą umiejętność, niewątpliwie odziedziczoną po babci przekuć w swoje źródło utrzymania 🙂

Książki które mną potrząsnęły, od których wewnętrznie zadrżałam, bo otworzy mi oczy na to, czego do tej pory nie dostrzegałam, bądź co trudno było mi zrozumieć, przyjąć, to:

 • „Umysł ponad nastrojem” Christaine A. Padesky, Dennis Greenberger. To podręcznik który pozwolił mi w skuteczny sposób pomóc moim pacjentom, w drodze zmagania się depresją, zaburzeniami lękowymi, napadami złości, poczuciem winy i wstydu, niskiej samooceny.
 • „Beksińscy. Portret podwójny” Magdalena Grzebałkowska. Książka opowiadająca o ogromnym pragnieniu, potrzebie miłości- o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. To także książka o wielkiej samotności, która staje się murem, przez który nikt nie może się przebić, o tym że czasem życie przypomina śmierć a czasem śmierć- życie.
 • „Bądź blisko i daj przestrzeń” Eleine Snel. Nastolatki bywają nieprzewidywalne, bardzo wrażliwe, często po prostu trudne. Domagając się autonomii, której nie umieją osiągnąć, odpychają dorosłych, jednocześnie bardzo ich potrzebując. To książka o budowaniu mostu między dorosłym a nastolatkiem w oparciu o praktykę uważności- nastolatków i ich rodziców. Szczerze polecam tą książkę rodzicom dzieci w fascynującej fazie rozwojowej jaką jest dojrzewanie 🙂

Zapraszam do współpracy!

Prywatnie

Muzyka i literatura

Napisz do mnie

Twoja wiadomość trafi bezpośrednio na moją skrzynkę mailową
Terapeuta - kontakt
Zgoda RODO