Katarzyna Namysło

Katarzyna Namysło

Psycholog, Psychoterapeutka

  • Osoby dorosłe
  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia nastroju
  • Stres
  • Trudne sytuacje życiowe
  • Osoby LGBT+

Sesja 50 min. = 190zł

Więcej o mnie

Najbliższy wolny termin:
Brak terminu

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

  • Psychologia, Uniwersytet Jagielloński, dyplom nr 1100503
  • W trakcie czteroletnich studiów z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w  Centrum TerCognitiva w Krakowie
  • Staż w Oddziale Psychiatryczno-Rehabilitacyjnym w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie
  • Terapeutka behawioralna w Prywatnym Centrum Edukacji Specjalnej „Escuelita de los Ilusiones” dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w Hiszpanii
  • Staż w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 im. Janusza Korczaka w Krakowie
  • Szkolenie „Uzależnienia behawioralne – profilaktyka, diagnoza, terapia” – Stowarzyszenie Dobrej Nadziei
  • Udział w szkoleniu „Co każdy pomagacz wiedzieć powinien. Czyli podstawy wiedzy na temat HIV/AIDS” – Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS „Jeden świat”
  • Psycholożka w projektach badawczych
  • Udział i wygłoszenie odczytów na licznych konferencjach dotyczących seksualności człowieka
  • Certyfikat Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Opis

Jestem abolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i aktualnie jestem w trakcie 4-letniego kursu z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, który posiada rekomendację PTTPB.

Początkowo jako fanka podejścia behawioralnego (Stosowana Analiza Zachowania), zdecydowałam się na specjalizację w nurcie poznawczo-behawioralnym. Uznałam, że CBT (Cognitive Behavioral Therapy) to podejście, które zapewni mi więcej narzędzi do pracy z osobami o szerszym spektrum problemów. Ważnym argumentem jest też to, że skuteczność tego podejścia znajduje potwierdzenie w badaniach naukowych.

W CBT będziemy pracować nad tym, jak naszym myśleniem i podejściem możemy zmienić nasze zachowanie. Jak w każdym podejściu, także w CBT bardzo istotna jest relacja z drugiem człowiekiem, jednak tutaj zarówno psuchoterapeut(k)a i klient(ka) są ekspertami. To Ty znasz siebie najlepiej, razem będziemy się zastanawiać, które cele i droga do ich osiągnięcia jest dla Ciebie najlepsza. Zależy mi, żeby nasza współpraca była oparta na zaufaniu i zaangażowaniu w osiągnięciu wspólnie wyznaczonych celów. Niesamowicie ważne jest też poczucie bezpieczeństwa oraz autentyczność. Chciałabym, żebyś odczuł(a), że nasze sesje zwiększą Twoje poczucie wpływu na własne życie.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, co pomaga mi spojrzeć na sprawy poruszane w terapii z różnych perspektyw i poddawać warsztat mojej pracy nieustannej ocenie.

Jestem też w trakcie terapii własnej, dlatego wiem jak to jest być osobą w procesie psychoterapeutycznym.

Stale poszerzam swoje kompetencje, między innymi uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach oraz zapoznając się z najnowszymi publikacjam. W niedalekiej przyszłości planuję podjąć kurs specjalizacji w zakresie seksuologii.

Polecajki książkowe:

– „#sexedpl” – Zero tabu. Maksimum otwartości. Edukatorzy, lekarze, terapeuci – fachowo i przystępnie wyjaśniają każdy problem związany z seksem, dojrzewaniem i zdrowiem intymnym. Obowiązkowa lektura dla wszystkich nastolatek/nastolatków.

– „W zdrowym ciele, zdrowy mózg” – ta książka zmieniła moje podejście do sportu. Odpowiednie dawki aktywności fizycznej mogą być lekarstwem na stres i niepokój oraz znacznie poprawiają sprawność i wydolność mózgu. Wiedziałeś/łaś, że już 20 minut porannego biegu pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji i podnosi poziom dopaminy? Z kolei dobrze zaplanowany trening interwałowy uśmierza lęk i niepokój.

– „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko” – kto nie zna prof. Vetulaniego i jego ciętego żartu? Inicjacja seksualna. Poligamia. Antykoncepcja i chemia zakochania. Seks starców. Fantazje i fetysze. Pornografia. Takie i wiele innych tematów tabu poruszonych zostało w tym wywiadzie.

Prywatnie

Joginka, amatorka wspinaczki, sztuk walki, akrojogi oraz generalnie aktywnych form spędzania czasu. Weganka, ekolożka, w przyszłości połączę pracę psychoterapeutki z kultywowaniem papai i ziemniaków 😉

Studiowałam i odbyłam staż w Hiszpanii, mieszkałam i pracowałam w Niemczech, Włoszech i Portugalii. Dogadamy się w 6 językach.