
Emilia Dzika
Psycholog, Psychoterapeutka
Brak terminu
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia, Wspieranie rozwoju osobowości, studia magisterskie, Uniwersytet Warszawski
- Psychologia zdrowia, Program Erasmus, Johannes Gutenberg Universitaet Mainz, Niemcy
- Psychologia Transportu, studia podyplomowe, Uniwersytet Gdański
- W trakcie czteroletnich studiów z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT-EDU w Warszawie
- Psycholog w Szkole Podstawowej
- Psycholog w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi
- Psycholog Transportu i Medycyny Pracy w Pracownii Psychologicznej
- Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej
Opis
Od 10 lat pracuję w zawodzie psychologa. Wiem, że nasze przekonania, schematy i sposób narracji wpływają na nasze życie – ułatwiając je lub utrudniając. Jestem zwolenniczką brania odpowiedzialności za swoje życie i świadomego decydowania o nim.
Dlatego zdecydowałam się na pracę w podejściu poznawczo-behawioralnym. Poza tym, że jest ono najlepiej naukowo przebadane i udowodniono jego skuteczność, to zakłada, że każdy możne nauczyć się umiejętności, które realnie wpływają na polepszenie komfortu życia.
W mojej pracy stawiam na współpracę i dbam o budowanie autentycznej relacji, w której ważna jest empatia i akceptacja. Niezależnie od tego jakim jesteś człowiekiem i skąd pochodzisz, niezależnie od poglądów, orientacji czy przekonań religijnych lub ich braku, jestem ciekawa perspektywy z której patrzysz na świat.
Swoje kompetencje rozwijam stale szkoląc się i poszerzając swój warsztat pracy o nowe narzędzia. W pracy wykorzystuję elementy Terapii poznawczej opartej na uważności oraz Terapii schematów.
W trakcie swojej drogi zawodowej pracowałam z dziećmi, młodzieżą, rodzicami, kadrą pedagogiczną, pracownikami i kierownikami jednostek Administracji Rządowej, menadżerami, służbami mundurowymi, kierowcami zawodowymi i instruktorami nauki jazdy.
Zajmowałam się orzekaniem w zakresie medycyny pracy, prowadzeniem szkoleń i szeroko pojętym wsparciem psychologicznym. Moja praca miała charakter indywidualny i grupowy. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuję do sprawnego planowania działań szkoleniowych, wspierających i terapeutycznych.
Oferuję pomoc w radzeniu sobie z:
- zaburzeniami nastroju,
- zaburzeniami lękowymi,
- problemami w relacjach,
- trudnościami w podejmowaniu decyzji,
- kryzysami życiowymi,
- stresem.
Pracuję z dziećmi od 12 roku życia.
Chcąc poprawić jakość relacji ze swoimi bliskimi kilka lat temu zdecydowałam się na psychoterapię własną. Był to czas, w którym mogłam spokojnie, ale nie bez emocji, przyjrzeć się temu jak funkcjonuje moja głowa. To doświadczenie pomaga mi dziś zrozumieć trudności i stres związany z podjęciem pracy nad swoim życiem u osób, które przychodzą do mnie po pomoc terapeutyczną.
Wiem, że nie wszyscy mamy takie same warunki i możliwości, a nasze doświadczenia mogą nas zatrzymywać. Dlatego cieszę się, że jesteś TU i to czytasz. Znaczy to, że masz za sobą ten najtrudniejszy, „pierwszy krok” do pracy nad swoim zdrowiem psychicznym.
Książki, które uważam za warte przeczytania:
„Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu”, Robert . M. Sapolsky.
Stresu nie można wyeliminować z życia, ale warto zrozumieć mechanizmy jego działania. Często popełniamy błąd zapominając o tym, że emocje nie są w naszej głowie, tylko w ciele. W książce naukowo i ciekawie o stresie.
„Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu”, Dr Emily Nagosky, Amelia Nagosky
Książka skierowana do kobiet. Bardzo konkretnie i ciekawie, o tym jak radzić sobie ze stresem i poczuciem bycia “niewystarczającą” w dzisiejszym świecie. W książce znajdziesz zaskakujące dane naukowe, rozsądne porady i propozycje ćwiczeń.
„A królik słuchał”, Cori Doerrfeld
Choć to książka skierowana do dzieci, uważam, że obowiązkowo powinien ją przeczytać każdy rodzic. W bardzo prosty sposób pokazuje jak często chcąc komuś pomóc, sugerujemy się własnym doświadczeniem i tracimy z oczu potrzeby drugiej osoby.
Zapraszam do kontaktu !
Prywatnie
Prywatnie jestem fanką długich spacerów. Od niedawna także stałam się ogrodnikiem amatorem. Uspokajają mnie lekcje yogi i czas spędzony na łonie natury, a energii i sił dodają mi spotkania w kręgu bliskich mi osób.