Przejdź do treści
Daria Pszenna

Daria Pszenna

Psycholog, Psychoterapeutka
  • Dorośli
  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia nastroju
  • Problemy w relacjach
  • Problemy w pracy
  • Stres i trudne sytuacje życiowe
Sesja 50 min. = 190 zł Więcej o mnie
Najbliższy termin: Brak terminu

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
  • Psychologia, Uniwersytet Warszawski, dyplom nr 169136
  • W trakcie czteroletnich studiów z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie
  • Centrum Terapii Autyzmu ,,SOTIS’’
  • Psycholog w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
Opis

Jestem psychologiem i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia.

Wybrałam ten nurt psychoterapii, ponieważ lubię wiedzieć i rozumieć, jak działa świat. Terapia poznawczo-behawioralna nie tylko dostarcza mi wiedzy i modeli do opisu naszej wewnętrznej rzeczywistości, ale też podkreśla konieczność dzielenia się wiedzą z innymi.

W relacji terapeutycznej ważne jest dla mnie podejście oparte na autentyczności i partnerstwie. Zakładam, że moją rolą w terapii jest uważne towarzyszenie i wspieranie osoby w lepszym rozumieniu siebie i trudności, z którymi się mierzy. W mojej pracy staram się też podkreślać rolę przeszłych doświadczeń i zasobów, które wnosi klient.

Bliskie jest mi przekonanie, które tak określił Jon Kabat-Zinn:
,,dopóki oddychasz, wszystko jest z tobą w porządku bardziej niż nie w porządku, bez względu na to, co poszło źle.’’

Moje zainteresowania zawodowe oscylują również wokół Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT). Z zainteresowaniem śledzę rozwój nowych kierunków terapeutycznych i aktywnie szukam sposobności, aby włączać je do swojej pracy. Stale poszerzam swoje kompetencje, między innymi uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach.

Oferuję pomoc w radzeniu sobie z:

  • zaburzeniami lękowymi,
  • zaburzeniami nastroju,
  • problemami w relacjach,
  • problemami w pracy,
  • stresem i trudnymi sytuacjami życiowymi.

Swoją pracę regularnie poddaję superwizji dzięki czemu mogę nieustannie się rozwijać i na ten sam problem spoglądać z różnych perspektyw.

Profesjonalne doświadczenie psychologiczne zdobywałam m.in. w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Ta praca utwierdziła mnie w przekonaniu, jak ważne i cenne jest zdrowie psychiczne i ile satysfakcji może dostarczyć wspieranie jego rozwoju.

Mam również doświadczenie terapii własnej w nurcie poznawczo-behawioralnym z elementami terapii schematów i tym bardziej doceniam wysiłek i odwagę osób decydujące się na ten krok. Własną terapię opisałabym jako momentami trudną ale fascynującą przygodę, która wielokrotnie pomogła mi w codziennym funkcjonowaniu.

Zanim zostałam terapeutką przez kilka lat pracowałam w biznesie łącząc sferę komunikacji międzyludzkiej z nowymi technologiami. Ten czas pozwolił mi nauczyć się skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem oraz uświadomił jak dobroczynny wpływ może mieć właściwie ukształtowana kultura organizacji.

Prywatnie najwięcej radości sprawia mi taniec, wyprawy kajakowe i dobra kuchnia (najlepiej z dodatkowym serem).

Poniżej kilka książek, które mają w mojej pamięci specjalne miejsce i które z czystym sumieniem mogę polecić.

Agnieszka Jucewicz ,,Czując. Rozmowy o emocjach’’

Książka Agnieszki Jucewicz to moim zdaniem absolutny ,,must have’’. Jest piękna od strony graficznej i w podobnie piękny i mądry sposób mówi o emocjach. Dostarcza opisu stanów, które czujemy, ale czasem nie potrafimy nazwać.
Pozwala odkryć, jak wiele wymiarów i funkcji mogą mieć dane emocje i przede wszystkim pomaga oswoić te emocje, które z różnych względów nie są naszymi ulubieńcami 😉

Steven C. Hayes i Spencer Smith ,,W pułapce myśli’’

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z terapią akceptacji i zaangażowania (ACT) i bez niej ta lista nie byłaby kompletna. Autorzy proponują nieintuicyjne (ale jakie ciekawe!) podejście do tego, co jest prawdziwym źródłem naszego cierpienia i co z tym cierpieniem należy robić, aby móc żyć tak jak chcemy. Podstawa teoretyczna wymaga chwili skupienia i przemyślenia, ale za to sposób jej podania okraszony świetnymi metaforami pozostaje w pamięci na długo.

Reshma Saujani ,,Odwagi! Nie musisz być doskonała!’’

Książka o tym gdzie szukać odwagi, jak popełniać błędy, żeby były mniej bolesne i przede wszystkim o tym skąd w nas, kobietach ten perfekcjonizm?
Inna autorka Carol Dweck pisała: ,,Gdyby życie było niekończącą się podstawówką, dziewczynki rządziłyby światem’’. Saujani natomiast dodaje: ,,W szkole pościg za perfekcją może nam służyć, ale w życiu nie ma samych szóstek’’.
Tę książkę polecam szczególnie kobietom i dziewczynom, które chcą przyjrzeć się społecznym źródłom swojego perfekcjonizmu i sprawdzić, czy te ,,szóstki’’ rzeczywiście są im jeszcze do czegoś potrzebne.

Prywatnie
  • Taniec, wyprawy kajakowe i dobra kuchnia (najlepiej z dodatkowym serem) 🙂