Aleksandra Słupik

Aleksandra Słupik

Psycholog, Psychoterapeutka

 • Dorośli, dzieci i młodzież
 • Zaburzenia lękowe
 • Zaburzenia nastroju
 • Trudne sytuacje życiowe i stres
 • Rozwój osobisty
 • Relacje rodzinne
 • Niska samoocena

Sesja 50 min. = 190zł

Więcej o mnie

Najbliższy wolny termin:
Brak terminu

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie

 • Uniwersytet Humanistyczno Społeczny SWPS – Psychologia
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS ( w trakcie certyfikacji)
 • Przygotowanie Pedagogiczne
 • Szkoła Racjonalnej Terapii Zachowania
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego
 • Szkoła i przedszkole (praca z dziećmi ze spektrum autyzmu)
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
 • Ośrodek Dziennego Wsparcia

Opis

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralną w trakcie specjalizacji.
Pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w obszarze zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, wzmacniania poczucia własnej wartości, budowania pozytywnego obrazu samego siebie, zdrowej samooceny, wskazywaniu i wykorzystywaniu mocnych stron, zasobów. W swojej pracy wykorzystuje techniki poznawczo-behawioralne, elementy Racjonalnej Terapii Zachowania.

Terapia poznawczo- behawioralna fascynuje mnie najbardziej ze wszystkich nurtów. To absolutnie niezwykłe obserwować jak otoczenie ( w tym również ja) stosuje zniekształcenia poznawcze, opiera się na myślach automatycznych, własnych dysfunkcjonalnych przekonaniach.

To niewiarygodne jak mocno, my jako istoty społeczne, jesteśmy uwikłani we wszelkie kody kulturowe, błędy w myśleniu, mechanizmy, przekonania. Filozofia, iż to myśli kształtują naszą rzeczywistość jest czymś, czego cały czas się uczę, próbuję również elementy wprowadzać na prowadzonych przeze mnie spotkaniach zawodowych z innymi ludźmi.

Terapia poznawczo- behawioralna zakłada, m.in. teorię uczenia się poprzez dokonywanie modyfikacji własnych myśli, przekonań, zachowań, skupienie na teraźniejszości i celu, leczenie przyczynowo-objawowe. Skuteczność tego nurtu jest wykazana w kilkuset badaniach w odniesieniu do różnych zaburzeń, problemów psychicznych. Terapia poznawczo-behawioralna opiera się na wielu technikach, metodach, które mocno wpływają na jakość oraz zaangażowanie procesu terapeutycznego.

W psychoterapii skupiam się mocno na budowaniu relacji terapeutycznej, otwartości, empatii, uważności na drugiego człowieka. Pamiętam, iż naprzeciw siedzi drugi człowiek, którego jestem ciekawa, z którym chcę zbudować opartą na autentyczności, szacunku relację. On, otwierając się przede mną, niejako zaprasza mnie do swojego świata, w którym ja, jako gość, mogę mu pewnie rzeczy wskazać, wesprzeć, ale to zawsze będzie jego świat i on nim będzie zarządzał, stąd wyjątkowo istotnym jest również indywidualizacja spotkań dla każdego klienta oraz czynny jego udział.

Niezwykłym, dla mnie jako terapeutki, jest obserwacja klienta jak w toku terapii rozpoznaje, podważa i modyfikuje myśli, przekonania, jak staje się świadomy swojej siły, spoglądania na dotychczasowe sytuacje w inny sposób, jak uczy się być własnym terapeutą.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo i Behawioralnej. Regularnie uczestniczę w szkoleniach, konferencjach. Superwizuję swoją pracę.

Prywatnie

Uspokajam się i nabieram sił, chodząc do kina. Wybieram zwykle filmy, po których wychodzę
z kina w ciszy, mając w głowie mnóstwo pytań, niedopowiedzeń, niewiadomych… Często wracając do danego filmu i analizując, zwłaszcza ludzkie zachowania i wybory w nim ukazane.

Kolejnym hobby jest jazda samochodem, w którym spędzam sporo czasu, i szczęśliwie, sprawia mi to ogromną frajdę i czas spędzony w samochodzie stanowi okazję do wielu przemyśleń i natchnień zawodowych.

Sportowo głównie pływanie lub bieganie, tenis ziemny niestety od kilku lat w fazie prób 🙂

Uwielbiam wszystko, co związane z jedzeniem – gotowanie, zakupy kulinarne, próbowanie nowych smaków, restauracje.
Poza tym podróże, zwiedzanie, eksplorowanie nowych środowisk, europejskie stolice, również w formie city break’ów.