
Karolina Golec-Staśkiewicz
Psycholog, Psychoterapeutka
28 marca (wt.) 09:00
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Studia magisterskie z Psychologii, Uniwersytet Warszawski (w ramach Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych)
- W trakcie 4-letniej Szkoły Terapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU
- Staż na Oddziale Psychiatrycznym w SPSPZOZ w Słupsku
- Praktyki zawodowe Pracownia Neuropsychologii Klinicznej (II Klinika Neurologiczna, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie)
- Staż badawczy w Pracowni Neuronauki Klinicznej (Instytut Psychologii, Polska Akademia Nauk).
Opis
Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej, rekomendowanej przez PTTPB. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie aktualnie pracuję nad doktoratem.
Psychoterapia jest dla mnie wspieraniem drugiej osoby w dążeniu do rozwoju i zmiany. W toku naszej współpracy, w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji, uczestnicy terapii nabywają realnych umiejętności, które mają służyć poprawie jakości życia codziennego. Korzystanie z narzędzi, których skuteczność udokumentowano rzetelnymi badaniami naukowymi, to mój priorytet, dlatego w swojej pracy wykorzystuję techniki poznawcze i behawioralne.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziałach psychiatrii i rehabilitacji neurologicznej oraz w projektach badawczych z udziałem różnych grup pacjentów. W pracy naukowej przyglądam się mechanizmom naszego funkcjonowania w interakcjach z innymi ludźmi. Prowadzę też zajęcia ze studentami dotyczące relacji mózg-zachowanie.
Stale poszerzam swoje kompetencje, biorąc udział w kursach, szkoleniach i konferencjach z zakresu zdrowia psychicznego.
Swoją pracę regularnie poddaję superwizji i intrawizji zespołowej.
Książki, które polecam:
1. „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze” Justyna Suchecka. Zbiór rozmów o zdrowiu psychicznym, dbaniu o siebie, ale też o doświadczeniu kryzysu i mądrym wspieraniu, którego może nauczyć się każdy z nas. Wspaniała pozycja dla wszystkich, począwszy od nastolatków.
2. „Błąd Kartezjusza. Emocje, rozum i ludzki mózg” Antonio Damasio. Fascynująca książka o zależnościach pomiędzy naszą psychiką, mózgiem i środowiskiem.
3. „Małe życie” Hanya Yanagihara. Poruszająca, dla mnie niezapomniana, powieść o zmaganiach z najtrudniejszymi doświadczeniami i przyjaźni.
Prywatnie
- Czas wolny staram się wypełniać spotkaniami w gronie najbliższych, najchętniej przy dobrym jedzeniu.
- Praktykuję jogę i uwielbiam górskie wędrówki.
- Najlepiej wypoczywam na łonie natury, ale baterie ładuję też na koncertach, w kinie lub rozpieszczając mojego kota:)